Na przełomie stycznia i lutego 25 uczniów naszej szkoły wyjechało na miesięczne praktyki do Irlandii w ramach projektu Erasmus+ „Praktyki zagraniczne kluczem do kariery na europejskim rynku pracy”.  Tym razem staże, w porozumieniu z partnerem – Your International Training, zostały zorganizowane w Sligo. Jest to miasto, malowniczo położone na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, od strony lądu otoczone górami i jeziorami. Ponadto, jest to ważne miejsce dla historii literatury – to tutaj przez dużą część życia tworzył W. B. Yeats – największy obok Shakeaspeara poeta anglojęzyczny oraz tutaj, w średniowiecznych ruinach posępnego opactwa Dominikanów szukał inspiracji Briam Stoker tworząc wszystkim znaną postać Drakuli.