PRAKTYKI ZAWODOWE W IRLANDII

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach akcji „Mobilność edukacyjna” – „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.” Miło nam poinformować, ze wniosek złożony przez naszą szkołę „Praktyki zagraniczne drogą do kariery na europejskim rynku pracy” został zatwierdzony z kwotą dofinansowania w wysokości 142 780 euro. W ramach projektu, na przestrzeni dwóch lat jest przewidziany wyjazd 50 uczniów klas trzecich, reprezentujących wszystkie zawody nauczane w naszej szkole, na miesięczną praktykę zawodową w Irlandii połączoną z doskonaleniem znajomości języka angielskiego. Wszelkie koszty (podróż, zakwaterowanie, wyżywienie, wycieczki oraz kieszonkowe) zostaną sfinansowane ze środków na realizację projektu. Zakwalifikowani uczniowie będą odbywali praktykę zawodową w zakładach pracy w okolicach miejscowości Cork oraz Mallow na południu Irlandii. Wkrótce zostaną ogłoszone szczegóły dotyczące zasad rekrutacji.