„Świat jest podtrzymywany oddechem dzieci spieszących się do szkoły” (Talmud). Ten cytat obrazuje sytuację, jaka miała miejsce w ostatnim czasie w Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku. W dniach 19 – 20 lutego bieżącego roku w niniejszej placówce zostały zorganizowane Dni Otwarte, w trakcie których uczniowie szkół gimnazjalnych z naszego regionu mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, jaką oferuje popularne sanockie ZST. Dodatkowym celem przedsięwzięcia było: przedstawienie osiągnięć podopiecznych, zaprezentowanie bazy dydaktycznej, pomocy edukacyjnych, hali sportowej, dobrze wyposażonego miejsca kształcenia praktycznego na terenie RCRE w Sanoku (naszych byłych warsztatów), miejsc odbywania praktyk w lokalnych firmach, stażach i wyjazdach zagranicznych w ramach projektów Erasmus+.